Zbog toga je Goluba trebalo smiriti. U siječnju kreće akcija protiv branitelja Goluba. U tišini, na navode anonimne prijave isti biva osumnjičen za nasilje u obitelji. Socijalna služba počinje ispitivati „slučaj nasilja u obitelji“. Danas je to najsigurniji put nekoga uništiti. Ispitana je supruga od branitelja i odvojeno djeca, bez prisustva ijednog roditelja. Supruga je potvrdila da nikada nije bila zlostavljana, a djeca su bila začuđena takvom konstatacijom i rekla su da je sve to laž. I slučaj je time okončan.
Kako je moglo biti samo zbog jedne rečenice povišenog tona? Žena smještena u sigurnu kuću, godine dokazivanja nevinosti, razdvojena obitelj i tko bi se onda bavio darovanom kućom? Golubu više nitko ništa ne bi vjerovao, on je nasilnik, a pravi kriminalci i dalje na ulici. Tako to radi organizirana mafija na vlasti.
Kada je Golub postavio pitanje u policiji tko je njega optužio u slučaju nasilja u obitelji, policajac mu odgovara da se radi o „prijateljskom“ izvoru kojeg ne mogu odavati. Iako se radi o jasnoj manipulaciji i laži, policija ne želi pokrenuti samu istragu lažne kaznene prijave, koja je u potpunosti mogla uništiti život branitelju. Kako Golub nije htio stati u ovom slučaju podmetanja nakon nezainteresiranosti policije, došao je do saznanja da je cijela prijava pokrenuta od jednog policijskog djelatnika. Pisac lažne kaznene prijave je po izjavi Goluba policajac Pero Tunjić, a što je potvrdio njemu načelnik policijske postaje Velimir Horvatin. Gdje je motiv Pere Tunjića u slučaju Golub? Rođen je u Republici Srpskoj, ženina braća imaju četnički pedigre, a preko Nade Čića povezan je sa srpskim „beznednjakom“ Stankom Čićom, o kojem smo isto ranije pisali. Čini se da je Golub postao koletaralna žrtva naših istraživanja i na njega teroristička mafija sumnja kao izvor informacija.
Prema tome iskazu ispada da je policiji zanimljivije podmetanje lažnih prijava, nego pronalaženje srpskih terorista na području Banovine.
Igor Drenjančević
izvor 7 dnevno