Zasluge Ozane Bašić su nemjerljive. Koliko je opasno biti u njenoj blizini govori činjenica da veliki domoljub Bujanec nikada nije Ozanu pozvao u emisiju, a Marka Juriča je odmah pozvao nakon cirkusa sa SPC-om, kada je Jurič zaista na jedan glup način želio objasniti vezu SPC-a i četništva. I time jasno pokazao koliko je slobodni novinar. Da rezimiramo, stranka u kojoj njezini čelnici ne mogu niti fakultet završiti sada narodu tumači situaciju u INA-i. I zove se Živi zid. Pritisnuti progonom za lažiranu skupštinu radi baš u interesu odvlačenja pažnje sa problema.
Na drugoj strani Bujanec u svojoj emisiji poziva Zdravka Tomca, godinama najvećeg ideologa SDP-a, mecene Bandića, a iz jugoslavenskih vremena voditelja svih partijskih škola. U emisji je sudjelovao i državni odvjetnik iz vremena Franje Tuđmana Olujić. Njih dvojica su suglasni da Karamarko treba ostati dosljedan u svom postupanju, iako su mnogi čelnici HDZ otvoreno prozvali Karamarka da odstupi, jer nije sposoban suprostaviti se Milanoviću.
Što je Bujanec u emisiji manipulirao? Našu tezu da je Karamarko sklon ruskoj opciji preokrenuo je u čistoj gebelsovštini naopako. Tvrdi narodu da je baš Karamarko američki čovjek. Zašto je sada to rekao? Ako je američki čovjek kako onda tumačiti sukob američkog državnog tajnika Johna Kerrya i našeg ministra Kovača, odnosno odbijanje Kerrya da ga primi.
Razlog je postavljanje Armina Muharemija na čelno mjesto u MVP. Njemu je zabranjen ulaz u SAD-e. O tome Bujanec ne govori u svojim emisijama. Čiji čovjek od velikog povjerenja je Muharemi? Mesićev. Treba li reći na koju stranu vuče Mesić? Rusku. Slučajno? Ovih dana se ruski veleposlanik opet javlja u našim medijima, i izjavljuje kako Rusi žele kupiti udjele MOL-a i HEP-a. I to je slučajno?
Ana Karamarko je bila konzultantica MOL-a i to je slučajno? Ana Karamarko je radila 9 godina u EPH u Beogradu. I to je slučajno? Toliko poveznica koje nisu obradili naši domoljubi. Zašto je HDZ eskivirao glasovanje o Mesićevu uredu i njegovom ukidanju?
Inače, naš domoljub Bujanec prošli je tjedan obilazio Kanadu, baš pred krizu vlade. Kanadskim Hrvatima držao je predavanja o domoljublju i krizi, ulozi Karamarka i pozdravu ´za dom spremni´. O skrbničkim računima INA-e niti riječ. Domoljubno je svoje predavanje naplaćivao 10 dolara po osobi… čini se malo, ali kada se pomnoži sa ukupnim brojem, isplatilo se domoljublje. Sve je ovo uvertira u preslagivanje domoljublja.
U Bujančevoj emisiji samo još očekujemo gostovanje stalnog konzultanta za ekonomiju Linića, da objasni narodu kako INA nije strateška kompanija, sada kada je do temelja pokradena.
HOP portal