Ministar branitelja Tomo Medved je u srijedu nazočio identifikaciji posmrtnih ostataka trojice hrvatskih branitelja koji su bili zarobljeni i nestali u jesen 1991. godine na području Zapadne Slavonije – najavio je Večernji list u ponedjeljak, 10. travnja. Dva dana kasnije, Večernji list spominje identifikaciju te iste trojice branitelja koje u naslovu članka naziva “do sada nestalima”. Međutim, o sudbini dvojice od trojice branitelja – Vlade Nikla, Drage Rukavine i Marijana Raužana (pripadnici 62. samostalnog bataljuna ZNG Novska), vrlo je detaljno pisano u knjizi “Pakao srpskog logora Stara Gradiška 1991. godine”, što se uistinu dogodilo te kako je došlo do njihovog zarobljavanja i smrti u srpskom logoru “Stara Gradiška”.
Zanimljivo je da Večernji list ne spominje niti jednom riječju zloglasni srpski logor “Staru Gradišku” te taj logor ni na koji način ne dovodi u vezu s ubijenim i prije tjedan dana (nakon 26 godina!) identificiranim posmrtnim ostacima trojice hrvatskih branitelja. Međutim, u spomenutoj knjizi koja je izdana još 2012. godine, jasno stoji slijedeći podatak: Drago Rukavina je “po pripadnicima vojne policije JNA doveden u logor Stara Gradiška pod nadzorom pripadnika SM Stara Gradiška od kuda mu se gubi svaki trag. Po izjavi zarobljenih logoraša, Drago Rukavina ubijen je odmah po dovođenju u logoru Stara Gradiška, a navodno zbog posjedovanja noža u vojnoj čizmi, koji je pronađen prilikom pretresa.” Tu činjenicu potvrđuje i Mile Špehar, pripadnik specijalne policije koji je bio ranjen i također odveden u logor “Stara Gradiška”, gdje je saznao kako je jednom zarobljenom pripadniku ZNG-a prilikom pretresa ispao nož iz čizme, te je zbog toga taj mladić bio – zaklan.
Osim toga, HOP portal je ekskluzivno dobio dokument, odnosno rukom pisano pismo u kojem izvjesni četnički “vojvoda” Jovan Subotić iz Sesveta, pripadnik TO Medari-Trnava, u svojem rukom napisanom pismu potvrđuje da je 9 od 21 “ustaša ubijeno” na Paklenici (a među kojima su bili zarobljeni i Drago Rukavina, Marijan Raužan i Vlado Nikl), dok se u hrvatskim medijima spominje ukupno samo 20 hrvatskih branitelja, od kojih su zarobljeni 17, a tri ubijena od strane četnika.
Javnosti dajemo na uvid i Grujićev dokument priložen na svjedočenju u Haagu, u kojemu on decidirano navodi broj od 37 bošnjaka koji su bili zatočeni po raznim logorima u Hrvatskoj, a po dnevniku logora “Stara Gradiška” ih je samo kroz taj jedan logor prošlo više od 800.