Mrtvorođenčad i smrtnost novorođenčadi dostigli su “kritične razine”, a slučajevi raka jajnika znatno učestaliji nego ikad

0
5235

ZNANSTVENE VIJESTI

 

SKANDAL

mr.sc Arna Šebalj -znanstvene teme
mr.sc Arna Šebalj -znanstvene teme

Mrtvorođenčad i smrtnost novorođenčadi dostigli su “kritične razine”, a slučajevi raka jajnika znatno učestaliji nego ikad. 

 

Jesu li za to kriva tzv. cjepiva protiv Covid-19?

Dana 20. 12. 2021. prenesen je uznemirujući tekst u vezi s potencijalnom opasnošću tzv. cjepiva protiv tzv. COVID-19. Tekst započinje podacima dostupnim iz javnog zdravstva Škotske koji pokazuju da su slučajevi raka jajnika u 2021. mnogo veći od prosjeka za 2017.-2019., a smrtni slučajevi novorođenčadi dosegli su gornji prag upozorenja što ukazuje na to da su čimbenici izvan nasumičnih varijacija mogli pridonijeti smrti (Stillbirths & Deaths of Newborns have hit “Critical Levels” and Cases of Ovarian Cancer are at an all time high – Are the Covid-19 Vaccines to blame? – The Expose (dailyexpose.uk): https://dailyexpose.uk/2021/12/20/stillbirths-newborn-deaths-hit-critical-levels-covid-vaccine/

Sa gotovo 40000 menstrualnih poremećaja prijavljenih kao nuspojave na cjepiva protiv tzv. Covid-19, znanstvenici upozoravaju na potencijalne probleme s formulacijom injekcija Covid-19 koje mogu dovesti do neplodnosti. Podaci iz stvarnog svijeta koji pokazuju da je stopa pobačaja nakon cijepljenja protiv tzv. Covid-19 čak 82%. Prema jednoj doduše još neobjavljenoj studiji  cjepivo protiv tzv. Covid-19 tijekom vremena nakuplja se u jajnicima. Postavlja se logično pitanje: Može li porast raka jajnika i smrti novorođenih beba imati veze s masovnim uvođenjem cjepiva protiv tzv. Covid-19? Proizvođači cjepiva nemaju odgovor na ovo potonje a znanstvenici smatraju da cjepivo protiv tzv. COVID-19 može izazvati neplodnost.

U prosincu 2020. dr. Wolfgang Wodarg, liječnik/epidemiolog koji je bio član Bundestaga (njemačkog saveznog parlamenta) od 1994. do 2009., i dr. Mike Yeadon, bivši potpredsjednik Pfizera; gdje je proveo 16 godina kao istraživač alergija i respiratornog sustava, napisao je Europskoj agenciji za lijekove tražeći trenutnu suspenziju svih studija cjepiva protiv SARS-CoV2 zbog dokaza koji upućuju da bi kandidati za cjepivo protiv  tzv. Covid-19 mogli izazvati imunološku reakciju protiv ljudskog proteina odgovornog za formiranje posteljice. Nažalost ove ozbiljne izjave ignorirane su.

Nema studija koje bi potvrdile sigurnost uporabe cjepiva tzv. Covid-19 tijekom trudnoće ili utjecaja na plodnost. Vlada Ujedinjenog Kraljevstva jasno je navela u službenom dokumentu ‘REG 174 INFORMATION FOR UK HEALTHCARE PROFESSIONALS’ pripremljenom nakon hitnog odobrenja injekcije Pfizer mRNA  tzv.Covid-19 da se Pfizerovo cjepivo ne preporučuje za korištenje tijekom trudnoće, trudnoću treba isključiti prije cijepljenja , a žene u reproduktivnoj dobi trebale bi izbjegavati trudnoću najmanje 2 mjeseca nakon druge doze.

Studija u stvarnom svijetu otkriva da je stopa pobačaja 82% nakon cijepljenja protiv  tzv. Covid-19. No, već u travnju 2021., i unatoč tome što nisu provedene znanstvene studije koje bi potvrdile sigurnost upotrebe cjepiva Pfizer tijekom trudnoće, Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odlučila je da se svim trudnicama treba ponuditi Pfizer injekciju na preporuku Zajedničkog odbora Vaccination and Immunization (JCVI),  koji je naveo da “podaci iz stvarnog svijeta iz Sjedinjenih Država” pokazuju da su trudnice bile cijepljene bez ikakvih sigurnosnih zapreka. Nažalost, podaci iz stvarnog svijeta iz SAD-a su izmanipulirani kako bi pokazali da je stopa pobačaja bila samo 12,6%, dok je stvarna stopa pobačaja bila čak 82%.

U srpnju 2021. ekskluzivno je otkriveno kako su znanstvenici manipulirali podacima koji su provodili studiju u stvarnom svijetu za CDC kako bi pokazali da su cjepiva protiv tzv. Covida-19 sigurna za korištenje tijekom trudnoće. Autori su tvrdili da je broj osoba koje su pretrpjele spontani pobačaj (pobačaj) tijekom studije bio 104 od 827 završenih trudnoća, što izjednačava rizik od pobačaja od 12,6%; 7 – 12% manji od rizika od pobačaja u općoj populaciji.

Međutim, naknadna nezavisna analiza pokazala da su ti brojevi bili krajnje pogrešni zbog činjenice da je od 827 završenih trudnoća, 700 / 86% žena primilo dozu Pfizer ili Moderna tzv. Covid-19 cjepiva tijekom trećeg tromjesečja trudnoće, što znači da im je bilo nemoguće doživjeti pobačaj zbog činjenice da se mogu dogoditi tek prije 20. tjedna trudnoće. To je značilo da je samo 127 žena primilo cjepivo Pfizer ili Moderna tzv. Covid-19 tijekom prvog/drugog tromjesečja, a 104 žene su nažalost izgubile bebu. Stoga je stopa incidencije pobačaja bila 82%, a ne 12,6% kako je prikazano u nalazima studije, a autori studije su od tada priznali da su pogriješili, izdavši ispravak šest mjeseci prekasno, jer je studija korišteno za opravdanje cijepljenja trudnica i novopečenih majki protiv tzv. Covid-19 diljem svijeta.

Studija je pokazala da se cjepivo Pfizer nakuplja u jajnicima

Druga studija provedena u Japanu, o cjepivu Pfizer pod nazivom ‘Pfizer Confidential’, pokazuje da se cjepivo protiv tzv. Covid-19 nakuplja u jajnicima. U prvih 15 minuta nakon injekcije Pfizer cjepiva, istraživači su otkrili da ukupna koncentracija lipida u jajnicima iznosi 0,104 ml. To se zatim povećalo na 1,34 ml nakon 1 sata, 2,34 ml nakon 4 sata, a zatim na 12,3 ml nakon 48 satiViše od 40.000 menstrualnih poremećaja prijavljenih kao nuspojave na cjepiva protiv tzv. Covid-19. Može li to objasniti zašto je gotovo 40.000 prijava promjena mjesečnica i neočekivanog vaginalnog krvarenja prijavljeno MHRA shemi žutih kartona kao nuspojava na sve dostupne injekcije tzv. Covid-19? Do 17. studenoga 2021. MHRA je zaprimila 1724 prijave o poremećajima menstruacije, 3034 o nepravilnostima menstruacije, 5068 prijava o teškim menstrualnim krvarenjima, među tisućama drugih kao sumnjivih nuspojava na cjepivo Pfizer Covid-19. U rujnu 2021. dr. Victoria Male, predavačica reproduktivne imunologije na Imperial Collegeu u Londonu, objavila je članak u British Medical Journal-u u kojem navodi da je veza između menstrualnih promjena i cijepljenja protiv tzv. Covida-19 potpuno vjerojatna i da je treba istražiti.  Dr. Victoria Male zaključuje u svom članku “Klinička ispitivanja pružaju idealno okruženje u kojem se mogu razlikovati menstrualne promjene uzrokovane intervencijama od onih koje se ionako dogode, no malo je vjerojatno da će sudionici prijaviti promjene mjesečnica osim ako se to izričito ne pita. “Informacije o menstrualnim ciklusima i drugim vaginalnim krvarenjima trebale bi se aktivno tražiti u budućim kliničkim ispitivanjima, uključujući ispitivanja cjepiva protiv tzv. covid-19.”

Rak jajnika i neonatalna smrt u porastu

Ovo nas dovodi do najnovijih podataka dostupnih iz javnog zdravstva Škotske, o učestalosti raka i neonatalnih smrti tijekom posljednjih nekoliko godina. Javno zdravstvo Škotske (PHS) ima potpune informacije o širim utjecajima tzv. Covid-19 na zdravstveni sustav, koji se nalazi ovdje, a uključuje cijeli niz podataka od statistike mentalnog zdravlja do trudnoća, podataka o kardiovaskularnim poremećajima i raku. Podaci dostupni za sve vrste karcinoma pokazuju da je ukupan broj osoba oboljelih od raka u 2021. nešto niži od prosjeka 2017.-2019., ali veći od broja zabilježenih 2020. godine. Kad se uzmu u obzir svi maligni tumori podaci o broju oboljelih od raka jajnika pokazuju da je trenutni trend u 2021. znatno veći od prosjeka 2020. i 2017.-2019. Pokrenuta je također istraga o porastu smrtnosti novorođenih beba u Škotskoj. Službeni podaci otkrivaju da je 21 dojenče umrlo tijekom rujna u roku od 28 dana od rođenja, uzrokujući porast stope neonatalne smrtnosti premašivši gornji prag upozorenja poznat kao ‘kontrolna granica’ po prvi put u najmanje četiri godine.

Ograničenja kontrole i upozorenja osmišljena su tako da se timovi za javno zdravstvo upozore kada se neonatalna, ili druga smrtnost novorođenčadi dogodi na neočekivano visokim ili niskim razinama koje možda nisu slučajne. Iako se stopa mijenja iz mjeseca u mjesec, brojka za rujan – 4,9 na 1000 živorođenih – jednaka je razinama koje su zadnji put obično viđene kasnih 1980-ih. Jesu li za to kriva cjepiva protiv tzv. Covid-19? Naravno, nemoguće je definitivno zaključiti da su injekcije tzv. Covid-19 odgovorne za porast raka jajnika i neonatalne smrti u Škotskoj.

Ipak slijedeće činjenice ukazuju na neophodnost provjere ove pretpostavke:

• studije koje pokazuju da se tzv. cjepivo protiv tzv. Covid-19 tijekom vremena nakuplja u jajnicima,

• vodeći znanstvenici koji su još u prosincu 2020. izrazili zabrinutost zbog uboda koji bi mogli uzrokovati neplodnost,

• stvarni podaci koji pokazuju da je stopa pobačaja čak 82% nakon cijepljenja,

• i više od 40.000 menstrualnih poremećaja prijavljenih kao nuspojave na injekcije protiv tzv. Covid-19,

Sasvim je jasno da injekcije tzv. cjepiva protiv tzv. Covid-19 ometaju reproduktivni sustav i daljnje studije i istrage trebale bi se provesti trenutno i bez odgode.

ZNANSTVENE VIJESTI

 Nastavljamo  s našim znanstvenim vijestima. Ovaj puta je riječ o znanstvenoj  informaciji  a sve zbog vas, naših čitatelja,  kako bi ste se što lakše i što preciznije s istima upoznali.

Zahvaljujemo na suradnji našim ekspertima, znanstvenicima.

Paradoks “lažno pozitivanih” testova i rizici testiranja asimptomatskih slučajeva

Premda se PCR test smatra „zlatnim standardom“ sve više stručnjaka misli da se ovaj test ne bi ni smio koristiti za proglašavanje i ustanovljavanje oboljelih od tzv. COVID-19. To smatra i njegov izumitelj nobelovac Kary Mullis.

Na moguće lažno pozitivne i lažno negativne rezultate PCR-testa ukazivao je još 2020.  akademik Krešimir Pavelić u svojem intervju objavljenom u Al Jazeera Balcans. Zbog toga je bio napadan od dijela struke i središnjih medija. Danas je u literaturi opće priznato da ovaj test nije perfektan, osobito nije dovoljna dijagnostička metoda. Na to ali i na općenito testiranje na COVID-10 ukazuje i časopis British Medical Journal  (BMJ)

https://www.bmj.com/content/373/bmj.n1411/rr

Masovno testiranje ljudi koji koriste RT-PCR testove već je neko vrijeme pod oštrim kritikama. Između ostalog i zato što stvara takozvanu “test pandemiju”. Pretražuju se samo fragmenti RNA koji također mogu potjecati iz neaktivnih fragmenata virusa. Asimptomatske osobe ne bi se trebale testirati PCR-om, a CDC je nedavno priznao da širenje bolesti COVID-a još nije dokazano za asimptomatske slučajeve. Na početku treba reći da je RT-PCR vrlo specifičan. Drugim riječima, ako netko doista nema infekciju, velika je vjerojatnost da će dotična osoba biti negativna. Test je također iznimno osjetljiv. Unatoč visokoj specifičnosti, postoji šansa da netko tko nema infekciju bude pozitivan (lažno pozitivna reakcija). Glavni razlozi lažno pozitivnih rezultata su laboratorijska pogreška i tzv. off-target reakcija, što znači da test križno reagira s nečim što nije SARS-CoV-2. Među laboratorijskim pogreškama najčešće su činovnička pogreška, ispitivanje krivog uzorka, unakrsna kontaminacija, problemi s kemikalijama, enzimima, bojama. Lažno pozitivan može biti i netko tko se oporavio od bolesti, tako da u uzorku ostaju fragmenti nukleinske kiseline koji ne mogu uzrokovati bolest. U literaturi postoje različiti podaci o tome koliko često RT-PCR može biti lažno pozitivan, ali i lažno negativan. Najveći kamen spoticanja je veliki broj ciklusa primijenjenih u testiranju kako bi reakcija ostala pozitivna.

Časopis BMJ baca novo svjetlo na testiranja tzv. COVID-19. Sve je šire poznato da su tzv. antigenski testovi kao i PCR-testovi daleko manje točni nego što se prije mislilo. Nedavna upozorenja, poput onog koje je izdala FDA o specifičnom antigenskom testu, samo su dio daleko šireg problema koji se odnosi na testove za detekciju COVID-19

https://www.bmj.com/content/373/bmj.n1411/rr

Široko rasprostranjeni probir tijekom prethodnih epidemija i pandemija općenito se nije preporučao zbog mogućnosti visokog broja lažno pozitivnih rezultata. U smjernicama Centra za kontrolu bolesti (CDC) iz 2004.

https://www.cdc.gov/sars/guidance/f-lab/downloads/f-lab-full.pdf

o pandemiji SARS-a, na primjer, stoji: „Kako bi se smanjila mogućnost lažno pozitivnog rezultata, testiranje bi trebalo biti ograničeno na pacijente s visokim indeksom sumnje zbog bolesti SARS-CoV.” Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) i CDC ipak su preporučili testiranje asimptomatskih osoba u ranoj fazi pandemije  tzv. COVID-19. CDC je revidirao ove smjernice u kolovozu 2020. kako bi preporučio da se  asimptomatske osobe ne testiraju. čak i nakon mogućeg izlaganja. Kasnije je priopćeno da nema dokaza da asimptomatske osobe prenose bolest!

Američka uprava za hranu i lijekove (FDA) izdala je snažnim tezama sročeno pismo pružateljima zdravstvenih usluga u studenom 2020. upozoravajući na mogućnost lažno pozitivnih rezultata testiranja na antigen, opisujući probleme povezane s probirom populacije s niskom pozadinskom prevalencijom  tzv. COVID-19,  FDA 2020.

https://www.fda.gov/medical-devices/letters-health-care-providers/potent…

U pismu se praktičari podsjećaju da: “Kako se prevalencija bolesti smanjuje, postotak lažno pozitivnih rezultata testova raste.”

Najnovije smjernice CDC-a,  žujak 2021.

https://wwwn.cdc.gov/nndss/conditions/coronavirus-disease-2019-covid-19/…

ipak preporučuju široki probir, koji nužno uključuje testiranje uglavnom asimptomatskih osoba, unatoč nadaleko poznatim problemima u vezi s takvim pravilima. Smjernice CDC-a navode: “Brzi, serijski pregledi na mjestu pružanja pomoći mogu identificirati asimptomatske slučajeve i pomoći u prekidu prijenosa SARS-CoV-2. To je posebno važno kada su razine rizika ili prijenosa u zajednici znatne ili visoke.”

Međutim, situacija je puno gora od ove jer ni PCR ni testovi na antigen u praksi nisu blizu 99% razine specifičnosti iz različitih razloga (Braunstein i sur. Journal of Occupational & Environmental Medicine. 2021;63(3),2021.). Lee 2020 (International Journal of Geriatrics and Rehabilitation 2(1):69- 96, July 17, 2020.) izvršio je laboratorijsku analizu točnosti CDC PCR testa, koji se naširoko koristio u prvim mjesecima pandemije, i otkrio da ima 70% specifičnosti (tj. 30% lažno pozitivnih) i 80% osjetljivosti (20% lažno negativnih) . To je zbog pogrešnih dizajna ugrađenih u test od početka, kao što su od tada otkrili različiti izvještaji iz Washington Posta, NPR-a i ProPublice.

Ova razina netočnosti odgovara vlastitom internom izvješću CDC-a koje je pronašlo 33% lažnih rezultata kada je njegov PCR test objavljen krajem veljače 2020., kako je izvijestio Nacionalni javni radio (Temple-Raston 2020. CDC Report: Officials Knew Coronavirus Test Was Flawed But Released It Anyway. NPR. NPR; 2020.

https://www.npr.org/2020/11/06/929078678/cdc-report-officials-knew-coron…

Ali ovdje nas – i javnost – zdrav razum i intuicija dovode u nevolje. Ako ove brojke unesemo u BMJ kalkulator, dobit ćemo katastrofalnih 30 od 31 lažno pozitivnog rezultata.

Drugim riječima, samo je jedan od 31 pozitivnog rezultata testa istinski pozitivan. I, opet, nemamo lažno negativnih rezultata, tako da testovima u ovom scenariju ne nedostaju istinski pozitivni. Ovaj problem se odnosi na više od pukog pogrešnog identificiranja pozitivnih slučajeva tzv. COVID-19; također je relevantan za podatke o hospitalizacijama i stopama smrtnosti. Nakon što je testiranje postalo široko dostupno, postala je standardna praksa testirati sve pacijente primljene u bolnice u SAD-u, bez obzira na simptome. Iako je ovo možda bio nužno oprezan korak kako bi se smanjile epidemije u bolnicama, značajno je povećao broj hospitalizacija i smrtnih slučajeva koji se pripisuju tzv. COVID-19. Pozitivan rezultat testa bio je primarna osnova za definiranje hospitalizacija i smrti od tzv. COVID-19 budući da nikakvi simptomi nisu bili potrebni za određivanje hospitalizacije ili smrti od COVID-19 kao takve.

Drugim riječima, CDC-a i WHO-a poduzele su korak bez presedana pri definiranju “potvrđenog slučaja” kao jednostavno pozitivnog rezultata laboratorijskog testa.

Paralelno s tim ustanovljena je brza hospitalizacija od tzv. COVID-19 i smrt od tzv. COVID-19 s obzirom na veliku većinu lažno pozitivnih rezultata. Nameće se stoga zaključak da je potrebno od početka preispitati lanac podataka nadzora pandemije.

HOP