Najnoviji podatak:
https://expose-news.com/2022/
govori o tome da ogroman broj žena doživljava rijedak ginekološki poremećaj – odvajanje decidualnog sloja maternice tijekom kojeg se gusta sluznica tog organa izlučuje kroz rodnicu.
Tijekom više od 100 godina, prijavljeno je manje od 40 slučajeva ovog poremećaja. No, tijekom razdoblja od 7,5 mjeseci 2021. godine, 292 žene su to doživjele, što je postavilo pitanje mogu li za to biti kriva cjepiva protiv Covid-19. Decidualno izbacivanje – klinički poznato kao membranozna dismenoreja – toliko je rijetko da većina ljudi nikada nije čula za nju, uključujući većinu zdravstvenih djelatnika.[i] Radi se o ginekološkom događaju tijekom kojeg decidua, tj. debela sluznica koja oblaže maternicu izlazi u netaknutom obliku iz tijela. Sadržaj koji se izbacuje iz rodnice je mesnat i crvene ili ružičaste boje, obično trokutastog oblika koji odražava unutarnji oblik šupljine maternice. Tijekom posljednjih 109 godina, u medicinskoj literaturi [ii] – do sada je prijavljeno manje od 40 slučajeva decidualnog odbacivanja.
U proteklih 7,5 mjeseci 2021. više od 300 žena u SAD prijavilo je ovu pojavu.
Anketa MyCycleStory distribuirana je putem društvenih medija od 16. svibnja 2021. do 31. prosinca 2021. Menstrualne abnormalnosti postale su uobičajene nakon uvođenja cjepiva protiv Covid-19,[iii], a anketa s 91 pitanjem ciljala je na žene u dobi od 18 i više godina. Od 6049 žena koje su odgovorile, 292, ili 4,83%, prijavilo je da su doživjele odvajanje decidualnog sloja maternice tijekom razdoblja prikupljanja podataka od 7,5 mjeseci.[iv] Od ove skupine, 96,2% također je reklo da su imali zdravstvene probleme ili menstrualne nepravilnosti od siječnja 2021. – što se podudara s cjepivom protiv Covid-19 koje je pušteno u promet u SAD-u (studija objavljena u The Gazette of Medical Sciences u travnju 2022)[v]
“Nesumnjivo, ovo je značajan porast događaja slučajeva decidualnog odbacivanja. S obzirom na istovremenu pojavu pandemije i menstrualnih nepravilnosti, može se samo nagađati o točnoj etiologiji ovih događaja među ispitanicama. Normalni ovulacijski menstrualni ciklusi ne bi trebali rezultirati decidualnim odbacivanjem, već normalno organiziranom menstruacijom. Vremenski odnos brzog porasta slučajeva decidualnog odbacivanja s pandemijom postavlja pitanje odnosa s drugim čimbenicima kao što su stres, povećana izloženost proteinima (od Covid-19 ili cijepljenja) ili drugi čimbenici.” Pretpostavlja se da izvanmaternična trudnoća i hormonski kontraceptivi mogu biti povezani s decidualnim odbacivanjima, međutim, podaci studije sugeriraju da nema korelacije između porasta tih slučajeva i stresa ili upotrebe hormonskih kontraceptiva ili drugih hormonskih terapija.[vi]
Google pretraživanja za slučajeve decidualnog odbacivanja pokazuju porast od 2000%. Studija je također pratila trendove u Googleovim pojmovima za pretraživanje “slučajeva decidualnog odbacivanja ” i „decidualno odbacivanje i covid vakcine” od rujna 2020. do ožujka 2022. Treba imati na umu da je “decidualno odbacivanje” nejasan izraz kojeg malo tko zna, ali istraživači su otkrili povećanje pretraživanja u siječnju i veljači 2021., kada su se počela pojavljivati cjepiva protiv Covid-19. Dramatični porast tada se dogodio u travnju 2021. i lipnju 2021., što predstavlja povećanje od više od 2000% u odnosu na prethodne i sljedeće mjesece. Istraživači nagađaju da je vrhunac u lipnju 2021. mogao biti povezan s njihovim istraživanjem, budući da je većina podataka prikupljena u razdoblju od svibnja do srpnja 2021. Vjerojatno je da su oni koji su odgovarali na anketu možda pretražili Google “decidualno odbacivanje, engl decidual cast” kako bi saznali što je to bilo prije nego odgovore na povezana pitanja.
Međutim, travanjski skok dogodio se prije nego što je anketa distribuirana, u vrijeme kada se pročulo o menstrualnim nepravilnostima nakon cijepljenja Covid-19. Prema istraživačima, među kojima je i Christiane Northrup, bivša suradnica Američkog koledža za porodništvo i ginekologiju:[vii] “Spekuliramo da su pojedinci istraživali vlastita iskustvo kako bi bolje razumjeli taj fenomen … Ovi vremenski okviri također su usklađeni s početkom raširene distribucije cjepiva protiv Covid-19.”
Jesu li cjepiva protiv Covid-19 povezana s porastom decidualnog odbacivanja? Iako studija ne može utvrditi uzrok porasta ove pojave otkrivene istraživanjem, znanstvenici vjeruju da bi stanje hiperkoagulacije izazvano injekcijama moglo dovesti do promjene strukture fibrina koja sliči decidualnom tkivu.[viii] Javili su se i patolozi kad su otkrili čudne vlaknaste ugruške koji su uklonili su postmortem tijekom obdukcije – jedinstvene ugruške koje nisu vidjeli prije pandemije.
Jedan liječnik koji je pronašao više takvih ugrušaka opisao je krv kao “‘nenormalno zgusnutu i ljepljivu’ i teško ju je obrisati rukavicama ” i primijetio da je ugruške “teško razbiti”.[ix]
S obzirom na to da je “Covid” -19 cijepljenje povezano i s mikro- i makroarterijskom i venskom tromboembolijom”, a patolozi također pronalaze trajne bijele ugruške u tijelima koji su se počeli pojavljivati ijekom pandemije, sugerirali su slijedeće: [x] “Spekuliramo da bi jedno potencijalno objašnjenje porasta izvješća o odbacivanju decidualnog tkiva moglo predstavljati sličnu tvar nalik tkivu koja se sastoji od ugruška napunjenog fibrinom, a ne jednostavnog decidualnog sloja.”
Dokumenti o cjepivu Covid-19 također pokazuju da se čestice nano lipida i mRNA iz cjepiva nakupljaju u jajnicima. To može dovesti do upalnog odgovora ili drugih promjena koje bi mogle izazvati menstrualne nepravilnosti. Stoga bi još jedna hipoteza koja stoji iza naglog porasta slučajeva decidualnog odbacivanja, mogla biti da “cjepivo Covid-19 prekida složenu ravnotežu ovulacije koju upravlja osovina hipotalamus-hipofiza-jajnici i na taj način stvara poremećaje anovulacijskog krvarenja.”[xi] Važno je razumjeti da klinička ispitivanja cjepiva Covid-19 nisu ispitala potencijalne učinke cjepiva na reproduktivni sustav žena.[xii]. Postoji hitna potreba za daljnjom istragom o tome što je uzrokovalo značajan porast slučajeva DCS-a 2021. i praćenjem radi utvrđivanja. raste li broj slučajeva i dalje.[xiii]
Reference, izvori:
[i] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[ii] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[iii] Boston University September 9, 2021 https://www.bu.edu/
[iv] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[v] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[vi] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[vii] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[viii] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[ix] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[x] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[xi] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.
[xii] MyCycleStory.com https://
[xiii] G Med Sci. 2022; 3(1): 107-117. https://www.thegms.